Gazeta10

Molliqaj: U konfirmua teza jonë – në qendër të marrëveshjes është Asociacioni, jo njohja

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj në “POLITIKO” ka thënë se është konfirmuar teza e PSD-së sa i përket qendrës së marrëveshjes Kosovë-Serbi, raporton Gazeta10.

“Për fat të keq është konfirmuar teza jonë që në qendër të marrëveshjes nuk është njohja po Asociacioni, po të kishte qenë në qendër të marrëveshja në njohje sot të ishim duke diskutuar për njohjen ose mos njohjen që Serbia që i’a bënë Kosovës”, tha ai.

Sipas tij kryeministri ka tentuar të krijojë mjegull për qytetarët e Kosovës, por kjo mjegull sipas tij po largohet.

“Mjegulla qe është tentu të shpërndahet nga pushteti gjithnjë e ma shumë po heket për qytetarët dhe po kuptojmë që qendra e marrëveshjes është Asociacioni./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë