Gazeta10

​Momenti kur tifozët e Ekuadorit kërkojnë të shërbehen me birrë gjatë ndeshjes me Katarin

Ekuadorit i ka takuar fitorja e parë në Kampionatin Botëror të futbollit pasi ata e kanë mposhtur Katarin me rezultat 2-0.

Enner Valencia ishte lojtari i ndeshjes pasi shënoi të dy golat për vendin e tij dhe tre pikët e para në Grupin A, por përtej asaj që ndodhi në fushë, ishin edhe ngjarjet në tribuna ato që morën vëmendjen gjatë kësaj ndeshje.

Derisa ishte duke u zhvilluar ndeshja, për një moment tifozët e Ekuadorit filluan të bëjnë një thirrje me zë të lartë për t’u shërbyer me birrë, gjë e cila është e ndalur në Katar, përcjellë KosovaPress.

“Duam birrë, duam birrë”, ishin thirrjet e tyre në drejtim të organizatorëve.

FIFA dhe Katari kanë bërë të ditur se nuk do të lejohen birra brenda apo jashtë stadiumit, pasi me fenë islame është e ndaluar konsumimi i pijeve alkoolike.

Andaj, tifozët e vendeve pjesëmarrëse janë duke kundërshtuar këtë rregull.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej