Gazeta10

Momenti kur vinçi bie nga ndërtesa shumëkatëshe pas tërmetit të fuqishëm (VIDEO)

Ky është momenti kur një vinç bie nga një ndërtese e lartë pasi një tërmet i fuqishëm tronditi Filipinet. Shembja e vinçit në Davao City u filmua të premten, një ditë pasi ndodhi tërmeti.

Autoritetet thanë të dielën të paktën tetë persona kanë vdekur nga tërmeti me magnitudë 6.7 ballë. Pamjet kapin pjesë të një çatie që shembet në një qendër tregtare në “General Santos”.

Asnjë kërcënim i menjëhershëm për cunami nuk u shkaktua si rezultat i tërmetit në det të hapur, sipas Qendrës së Paralajmërimit të Cunamit të Paqësorit.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog