Gazeta10

Musliu: Sa ka punu PDK për dy vjet, VV as vija të bardha s’ka shtru

Musliu: Sa ka punu PDK per dy vjet, VV as vija të bardha s’ka shtru

Kritika të ashpra e akuza në drejtim të pushtetit, ka bërë deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu në Prime Time në Kanal10.

Musliu, qeverisjen e Albin Kurtit e ka quajtur mjerim të vendit.

Ajo tha se sa ka ndërtuar infrastrukturë PDK-ja përgjatë dy viteve sa ka qenë në pushtet, VV-ja as vija t’bardha s’ka shtruar, shkruan Gazeta10.

“Ne kemi punuar sa kemi mujt. Këta janë duke e shkatërruar atë që e kemi ndërtuar ne. Unë flas edhe për të kaluarën. Kjo qeverisje është mjerimi i këtij vendi. Promovimi i fukarrallëkut të vendit. Sa ka punuar në infrastrukturë PDK-ja për dy vjet, ky (Albin Kurti) as vija të bardha s’ka shtru. Mos të flasim për rritje të pagave. Kur janë rritur pagat për mësuesin, profesorin etj. Kemi një qeveri të papërgjegjshme. Është shkërputur prej realitetin në Kosovë”, tha Musliu në Prime Time. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova