Gazeta10

Në përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit përurohet fabrika e veturave elektrike në Tetovë

Sot në përvjetoin e Marrëveshjes së Ohrit është përuruar fabrika e veturave elektrike në Tetovë, raporton Gazeta10.

Kjo fabrikë është stacionuar në Zonën e lirë ekonomike të Tetovës, teksa këtë lajm e ka bërë të ditur Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se ka përgëzuar mikun e tij Lazim Destanin i cili në bashkëpunim me Qeverinë e Maqedonisë së Veriut do të realizojë këtë investim.

Ky investim pritet të jetë në vlerë prej 130 milion eurove dhe do të hap 890 vende të reja të punës.

Këtu keni postimin e plotë:

“Nuk mund të ketë mënyrë më të mirë për të shënuar përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit se përurimi i një investimi të ri, fabrikës së re për prodhimin e veturave elektrike e.GO në Zonën e lirë ekonomike në Tetovë.

Përgëzova mikun tim Lazim Destanin që në bashkëpunim me Qeverinë do ta realizojnë këtë investim prej 130 milionë eurove duke mundësuar hapjen e 890 vendeve të reja të punës”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë