Gazeta10

“Ngecja në dialog”– Fejza e VV-së: Dihet kush është përgjegjësi


Deputetja e Lëvizjes Vetvendosje, Arjeta Fejza në Raport të Kanal 10, ka deklaruar se që nga fillimi i mandatit të qeverisë aktuale, insistimet kanë qenë që të kishte rrjedhë e tema konkrete.

Nëse i rikthehemi fillimit të mandatit nga ana e qeverisjes sonë dhe procesit të dialogut, ne vazhdimisht kemi insistuar që dialogu të jetë i përqendruar me tema konkrete dhe që të ketë rrjedhë logjike”.

Tutje ajo tha se qëndrimet e qeverisë Kurti lidhur me dialogun ishin të përbashkëta me shtetet mike të Kosovës.

“Unë konsideroj që ky qëndrim është edhe i miqëve tanë ndërkombëtar dhe ngecjet në dialog kanë përgjegjës, dihet kush është përgjegjësi dhe pasojat të cilat i kemi përjetuar si shtet në raport me dialogun janë vetëm për shkak të dekonstruktivitetit që e ka pasur Serbia”, shtoi Fejza./ Gazeta 10

https://youtu.be/MhBbHAnhCPk?si=QSd4FcHXfQ2XN3hx

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë