Gazeta10

Njohësi i çështjeve emergjencave: Zjarret e shpeshta në QKUK janë mungesë e masave mbrojtëse nga zjarri

Njohësi i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë, Tahir Ahmeti, ka komentuar djegien e disa zyrave të Institut të Mjekësisë Ligjore.

Ai përmes një postimin në profilin e tij në Facebook ka bërë me dije se zjarret e shpeshta në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë tregues se aty ka mungesë të masave për mbrojtjen nga zjarri, raporton gazeta10.

Ahmeti ka thënë se është e domosdoshme që QKUK-ja të hartojë një plan që do të identifikonte të gjitha boshllëqet në sistemin e mbrojtjes nga zjarri, ka shkuar Ahmeti./Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog