Gazeta10

Nxehtë edhe sot, temperaturat pritet të shkojnë deri në kaq gradë Celcius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës do të lëvizin ndërmjet 27-33 gradë Celsius.

“Mot kryesisht me diell. Vranesira parashihen rreth maleve , ku vende-vende mund të ketë edhe ndonje rigë të dobët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-33gradë Celsius”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.

Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi me shpejtësi 1-3m/s.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë