Gazeta10

Osmani: është koha për një traktat me Shqipërinë

Presidentja Vjosa Osmani, në një konferencë për media ka thënë se është koha për një traktat me Shqipërinë për të reaguar në rast të cenimit të dy shteteve, raporton Gazeta 10.

Osmani shto se për këtë është diskutuar në Presidencë me presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, të cilin e priti në Prishtinë me nderime të larta shtetërore.

“Është me rëndësinë që me Shqipërinë, siç e diskutuam, të kemi një traktat për mbrojtje të ndërsjellë, me të cilin në mënyrë reciproke do të reagojmë në rast të cenimit të dy shteteve tona…është koha që të bëjmë hapa të duhur në këtë drejtim””, tha Osmani në një konferencë të përbashkët për media me Bajram Begajn.

Presidentja i tha homologut të saj se ka besim që nën udhëheqjen e tij do të intensifikohen marrëdhëniet ndërshtetërore./Gazeta 10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë