Gazeta10

Osmani pas takimit me Escobar, marrëveshja pas nënshkrimit të ratifikohet në Kuvendin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pas takimit me Escobar ka thënë se mirëpret angazhimin amerikan në dialogun Kosovë-Serbi.

Ajo ka thënë se pret që “marrëveshja pasi të nënshkruhet bashkë me planin e zbatimit, të votohet në Kuvendin e Kosovës dhe të zbatohet në mënyrë transparente”.

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë