Gazeta10

Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë

Blogu ukrainas “Operativno_ZSU” ka publikuar pamje të sulmeve masive me predha ndaj ushtarëve rusë.

Në Twitter, blogu bëri të ditur sulme të shumta nëpër llogoret e krijuara nga rusët në territorin ukrainas.

Në disa filmime të rënda shihen rusë pa koka, pa gjymtyrë dhe pa pjesë të ndryshme të trupit.

Ushtria ukrainase i ka qëlluar me predha nëpërmjet dronëve, ndërsa autoritetet kanë thënë se 169.890 ushtarë rusë janë vrarë deri më tani, qëkur ka nisur agresioni, raporton Koha.

Luftime të ashpra po vazhdojnë të zhvillohen në Bakhmut, ku ushtria ruse ka pretenduar se ka pushtuar një zonë të konsiderueshme.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën