Gazeta10

Paraqitjet e mira me Luzernin, Jashari në radarin e top skuadrave evropiane

Futbollisti me prejardhje shqiptare, Ardon Jashari me shumë gjasë në verë do të ndërrojë ambient.

Leipzigu, Atalanta dhe Young Boysi janë futur në garë për transferimin e mesfushorit të Luzernit, Ardon Jashari. Kështu ka raportuar të mërkurën gazeta zvicerane “Blick”.

Më herët këtë vit është raportuar se edhe Porto dëshiron transferimin e mesfushorit të Zvicrës.

Jashari 20-vjeçar me Luzernin ka kontratë deri në qershor të vitit 2026. Por klubi zviceran do ta ketë të vështirë ta mbajë gjatë futbollistin e talentuar shqiptar.

Ai është produkt i akademisë së Luzernit, për të cilin ka shënuar një gol dhe ka kontribuar me katër asistime në 36 ndeshje në të gjitha garat e edicionit aktual.

Jashari ka luajtur edhe për përfaqësuesen A të Zvicrës. Ishte pjesë e Zvicrës në Kupën e Botës “Katari 2022”.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën