Gazeta10

Parashikimi i motit për sot

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me riga të izoluara shiu, raporton Gazeta10.

Në fushat termike parashihet të ketë rënie në të dy vlerat ekstreme.

“Një ditë që do t’i ngjasoj stinës së vjeshtë së vonë”, thuhet në parashikimin e motit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Temperaturat minimale pritet të sillen ndërmjet 2 dhe 4 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale ndërmjet 10 dhe 13 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit./Gazeta10

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat