Gazeta10

‘Patëm me i ‘çepu’ Kosovës’ – Shala me shembuj interesant për nënshkrimin e marrëveshjes

Krenar Shala ka thënë se marrëveshja për planin ‘franko-gjerman’, tashmë ka vdekur.

“Bashkësia ndërkombëtare refuzon që ta pranojë këtë sepse e din që nuk ka ndonjë mekanizëm tjetër që ta ‘diciplinoi’ Serbinë për të ecur në rrugën që bashkësia ndërkombëtare meton t’ia trasoj Serbinës”, ka thënë Shala, në emsionin ‘Politiko Me Kushtrim Sadikun’, e ku po diskutohet situate në veri të Kosovës, raporton gazeta10

Sipas tij, të gjithë menduan që Kosova nuk po e nënshkruan këtë marrëveshje dhe ‘patën me i ‘çepu’ Kosovës’.

“Po pasi doli Serbia refuzoi, tash s’po kemi çka me i bë. Hajt Kosovë bëjë t’i Asociacionin, e tani shohim ne me Serbinë e bindim disi”, ka thënë Shala. /Gazeta10/

Deklarata e plotë në video…

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat