Gazeta10

Pejë, mashtroi qytetarët me bileta turistike, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar për mashtrim me bileta turistike, raporton Gazeta10.

I njejti është menaxher i një agjensioni turistik dhe kishte mashtruar disa persona të ndryshëm.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Këtu keni njoftimin e plotë:

“Mashtrim

Rr.Tony Blair, Pejë 07.08.2022-14:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar menaxher i një agjensioni turistik, pasi që përmes biletave kishte mashtruar disa persona të ndryshëm. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës. / Gazeta10

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë