Gazeta10

Pejë, mashtroi qytetarët me bileta turistike, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës për rajonin e Pejës ka njoftuar se ka arrestuar një të dyshuar për mashtrim me bileta turistike, raporton Gazeta10.

I njejti është menaxher i një agjensioni turistik dhe kishte mashtruar disa persona të ndryshëm.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Këtu keni njoftimin e plotë:

“Mashtrim

Rr.Tony Blair, Pejë 07.08.2022-14:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar menaxher i një agjensioni turistik, pasi që përmes biletave kishte mashtruar disa persona të ndryshëm. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në komunikatën e Policisë së Kosovës. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë