Gazeta10

Përlotet Ali Ahmeti gjatë promovimit të librit: Ilegalja shqiptare (VIDEO)

Politikani shqiptar në Maqedonin e Veriut, Ali Ahmeti është përlotur gjatë promovimit të librit ”Ilegalja shqiptare” – pararendëse e rrënimit të Jugosllavisë”.

Dy vëllimet e këtij libri u promovuan sot nga ITSHKSH, raporton Gazeta10.

Këto dy vëllime, janë produkt i analizës së Sekretariatit Federativ të Punëve të Brendshme të Jugosllavisë, duke ofruar një këndvështrim operativ e analitik të shërbimeve sekrete jugosllave mbi organizimin dhe organizatorët, shtrirjen, synimet dhe veprimet konkrete të organizatave dhe grupeve ilegale që vepruan në harkun kohor 1980-1986./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit