Gazeta10

Përplasen Hyseni e Shala: “Nuk kish ardhë NATO pa UÇK-në”

Një përplasje e ashpër ka ndodhur në mes të analistit Krenar Shala dhe nënkryetarit të PSD-së, Zgjim Hysenit.

Kjo përplasje ka ndodhur derisa ishin duke debatuar sa i përket ardhjes së NATO-s në Kosovë, raporton Gazeta10.

“Nuk do të ishte lufta e UÇK-së, emblematike pa Rugovën, dhe nuk do të vinte NATO-ja pa UÇK-në”, tha ai në Kanal10.

Derisa nënkryetari i PSD-së nuk u pajtua me këtë deklaratë të analsitit Shala.

Më poshtë mund të ndiqni videon./Gazeta10

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë