Gazeta10

Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri

Po vazhdon drama në veri të vendit respektivisht në manastirin e fshatit Banjskë të Zveçanit.

Tani më kanë dalë pamjet e para të atyre që lanë të vdekur një polic dhe një tjetër të plagosur mëngjesin e hershëm të ditës së sotme.

Në një audioinqizim, që është brenda manastirit ku po qëndrojnë terroristët, dëgjohet se disa nga ta flasin rusisht.

Kryeministri Kurti u ka bërë thirrje atyre që të dorëzohen.

Këto audioinqizime janë publikuar në televizionin Radio Dukagjini.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa