Gazeta10

‘Po ta donim aq shumë do ishim bashkë’ – Tim Shkupi për Bashkimin Kombëtar

Teologu nga Maqedonia e Veriut, Tim Shkupi mendon se shqiparët nuk e dëshirojnë Bashkimin Kombëtar.

Ai në emisin ‘Gallatë me Arben Ahmetin’, ka thënë se po të dëshironim Bashkimin Kombëtar, atëherë tashmë do të ishim të bashkuar.

Teologu nga Shkupi mendon se shqiparët kanë xhelozi të madhe mes vete dhe kjo nuk i lejon të ecin përpara, raporton gazeta10.

“Ne si popull kemi shumë gjëra pozitive, por kemi edhe disa gjëra që nuk edhe mund të mburremi. Ndonjëherë ne e kemi xhelozinë dhe zilinë, nuk mund t’ia durojmë suksesin e dikujt tjetër dhe pastaj gjejmë arsye tjera. Këtë duhet ta tejkalojmë ne si popull dhe të mos ta shfaqim tek njëri tjetrin. Nëse e dijmë të tejkalojmë këtë xhelozi atëherë do të bashkojmë edhe evropën e jo vetëm kufijtë e shqiptarëve”, ka thënë Shkupi. /Gazeta10/

Videon e plotë e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur