Gazeta10

Policia jep detaje për vdekjen e një personi në Brezovicë: Dyshohet se shkak ishte orteku i borës

Polica ka bërë të ditur se një shtetase e huaj e moshës 54-vjeçare, ka humbur jetën pas një orteku të papritur të borës në një zonë të njohur si “Foleja e Shqiponjës”.

“Më datë 13.02.2024, rreth orës 15:35, kemi marrë një informacion se një person dyshohet se ka mbetur i vdekur gjatë skijimit në Qendrën e Skijimit në Brezovicë, në vendin e quajtur ‘Foleja e Shqiponjës’. Dyshohet se shkak i këtij incidenti ka qenë rrëshqitja e një orteku të borës”, ka thënë zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Kanun Veseli.

Veseli shtoi se forcat e ndërhyrjes së policisë tashmë janë mobilizuar dhe ndodhen në vendngjarje për të menaxhuar situatën.

Edhe Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor i Kosovës, ka intervenuar për rastin në fjalë.

“Sapo kemi pranuar një thirrje për ndihmë nga Patrolla e skijimit në Brezovicë, për një aksident orteku. Shpëtuesit tanë së bashku me Patrollën e Skijimit në Brezovicë e kan lokalizuar vendaksidentin dhe janë duke e zhvilluar operacionin e Kërkim-Shpëtimit”, thuhet në njoftimin e tyre.

NË FOKUS

426244993_2156289211398752_492396649294319782_n
VIDEO +18 / Pamje nga vendi ku ndodhi vrasja në Korçë ku mbetën të vdekur dy presona
largo
Ja çka deklaroi para gjykatës gruaja që e goditi për vdekje 26 vjeçarin në Prishtinë
largo
Ky është 26 vjeçari që u godit për vdekje në aksidentin para Ministrisë së Arsimit
gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
sm
Videoja brutale, Spiriq kishte përfunduar në spital në gjendje të rëndë pas rrahjes nga Radoiçiq
3e0ce840-7666-48c2-afda-fd4868b9ccb4
Zbulohen mesazhet e Adriana Matoshit e Dejona Mihalit, kjo e fundit i tregon se si ta sulmojë analistin kosovar
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë