Gazeta10

Pozitë e opozitë bashkë – Nga Parisi në Politiko, urojnë Kosovën për anëtarësim në KiE

Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së në emisionin “Politiko” në një lidhje të drejtpërdrejt nga Parisi ka folur pas votimit për antarësimin e Kosovës në KiE.

Bashkë pozitë e opozitë urojnë Kosovën për antarësimin në KiE, raporton Gazeta10

“Ishim në një ditë të gjatë por të suksesëshme, sot kaloi dhe u miratua raporti i Dora Bakoyannisit raport ky që e mundëson edhe votimin në Asamble Parlamentare dhe rrjedhimisht e shtyn përpara procesin e antarësimit të Kosovë”, tha ai në Kanal10.

Tahiri shton se delegacioni serb ishin kundër dhe nuk ishte një debat i lehtë por i sukseshëm në fund./Gazeta10

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët