Gazeta10

Prishtina zyrtarizon transferimin e Dustin Thomas

Klubi i basketbollit Prishtina ka vazhduar me prurjet e reja në skuadër pak javë para se të nis stinori i ri në Superligën e Kosovës.

Skuadra nga kryeqyteti gjatë ditës së enjte ka zyrtarizuar transferimin e basketbollistit me kombësi amerikane, Dustin Thomas.

Amerikani është i gjatë 203 centimetra dhe luan në pozitën alo-qendër.

27 vjeçari sitnorin e kaluar ka qenë pjesë e skuadrës së Ironit Naharia në Izrael.

Po ashtu, Thomas ishte zgjedhur edhe MVP i Ligës Ballkanike, ku luajti me një mesatare prej 15.6 pikëve, 7.8 kërcimeve dhe 2.5 asistimeve për ndeshje.

Ndërkohë, në kampionatin e Izrealit, ai ka pasur një mesatare prej 14.2 pikëve e 7.9 kërcimeve. Thomas, karrierë në Evropë ka bërë edhe në Francë, Finlandë e Qipro.

Përpos tij Prishtina në skuadër ka rikthyer edhe basketbollistin Dardan Berisha, si dhe ka ruajtur boshtin e skuadrës së stinorit të kaluar./Gazeta10/

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)