Gazeta10

Prishtinë, drejtori i inspektoriatit flet për planet, punën e sfidat

Në emsionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin”, drejtori i Inspektoriatit në Komunën e Prishtinës, Florian Dushi, ka folur për planet, punën e sfidat që kanë përpara në atë drejtori, raporton Gazeta10.

Dushi ka thënë se kanë zhvilluar plane e aksione e të cilat po vlerësohen pozitivisht.

“Kemi ndërtuar plane dhe kemi zhvilluar aksione të ndryshme, të cilat megjithatë për këtë gjashtë-mujor do të thoja po cilësohen pozitivisht”, ka thënë Dushi.

Tutje, ai ka thënë se ka mungesë të kapaciteteve, dhe se kjo është arsyeja në vonesën e trajtimit të disa rasteve.

“Absolutisht. Ka mungesë të kapaciteteve, ka mungesë logjistike dhe prandaj po vonohemi në trajtimin e disa rasteve, megjithatë kjo nuk nënkupton që asnjë rast të mbetet anash”, ka shtuar tutje Dushi.

Dushi, ndër të tjera, ka folur edhe për aksionet kundër shitësve ambulantë e ku ka dhënë edhe shifër të këtij aksioni.

“Gjatë javës së kaluar kemi zhvilluar një aksion ku kemi identifikuar dhe larguar diku rreth 100 pika në Prishtinë ku ka shitësë të tillë ambulant”, ka thënë ai. / Gazeta10

Këtu mund ta ndiqini emisionin:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë