Gazeta10

Projeksionet e para për zgjedhjet në Francë:  Fronti i ri popullor të parët, e djathta ekstreme e treta

Asambleja kombëtare e Francës ka 577 vende, me 289 vende të nevojshme për një shumicë absolute.

Këtu është shpërndarja e parë e parashikuar e vendeve, nga Ipsos. Ajo tregon të majtën në krye, në një ndryshim të madh krahasuar me sondazhet e opinionit gjatë fushatës, ka raportuar The Guardian.

Fronti i Ri Popullor Majtist-Gjelbër: 172-192 vende

Aleatët e Emmanuel Macron: 150-170 vende

Fronti Kombëtar i ekstremit të djathtë dhe aleatët: 132-152 vend.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur