Gazeta10

Pse ndryshoi retorika e Kurtit për Asociacionin, sipas Gavranit?

Sipas komentatorës politike, Mimoza Gavrani, marrëveshja e Asocaiconit të Komunave me shunmicë serbe, është pikëqendra e bisedimeve mes Kosovës e Serbisë, dhe planit franko-gjerman të propozuar.

Gavrani në Politiko tha se ndrsyhimi i retorikës së kryeministrit, Albin Kurti kryesisht vjen pasi nuk kishte informacione të mjaftueshme të këtij plani, i cili nuk e kishte në vete edhe njohjen, shkruan Gazeta10.

“Kur e panë që ky plan si i tillë, dhe njohjën nuk e ka, pastaj ndryshojë retorika, dhe me presionin, prezencën e SHBA-së e BE-së, ky preison do të rritet edhe më shumë. Është moment ideal që Qeveria Kurti të përfitojë, të merr vendime nga këto momente. Përfaqësuesit ndërkombëtar ofruan garanci për hapat e marrëveshjes, ishin në gjendje dhe dëgjuan deklarata të tyre, ata ofruan garanci për hapat e marrëveshjes, dhe pranimit të saj se cka do të duhej të negociohej. Kjo qeveri duhet të tregojë maturi që pritet tash e sa kohë. Ndryshe, do të ketë pasoja”, tha Gavrani në Politiko. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova