Gazeta10

Publikohet agjenda e takimit të Kurtit e Vuçiq në Bruksel 

Në faqen zyrtare të Bashkimit Europian, është publikuar agjenda e takimit të së enjtes në mes të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. 

Në takimin që do të mbahet në Bruksel në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga BE, do të jetë i pranishëm edhe përfaqsuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, dhe përfaqësuesi special i BE-së, Miroslav Lajçak. 

Sipas njoftimit, takimi do të nisë të enjten në orën 10:30, dhe do të fokusohet në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse të normalizimit të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë. 

Më tej, bëhet e ditur se gjatë takimit do të trajohen edhe çështjet aktuale dhe do të synohet zbutja e tensioneve mes palëve.  

Bëhet e ditur se përfaqësuesi i lartë i BE-së do të zhvillojë gjithashtu takime të veçanta me secilin lider. 

Në fund të takimit, përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, do të mbajë një deklaratë për mediat./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë