Gazeta10

Qeveria zgjat afatin, ukrainasit mund të qëndrojnë Shqipëri deri në dy vjet

Qeveria në Shqipëri ka zgjatur afatin për qëndrimin e ukrainasve në këtë shtet. Ata do të mund të qëndrojnë pa leje deri në 2 vjet.

Deri tani, ukrainasit në Shqipëri kanë pasur mundësi të qëndrojnë deri në 1 vit.

“Në pikën 1, të vendimit nr.169, datë 18.3.2022, të Këshillit të Ministrave, ‘Për përcaktimin e afatit të hyrjes dhe qëndrimit të shtetasve të Ukrainës në Republikën e Shqipërisë’, togfjalëshi ‘një vit’ zëvendësohet me ‘dy vjet’”, është bërë e ditur në njoftim./TCH

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij