Gazeta10

​Qeveria zgjat afatin, ukrainasit mund të qëndrojnë Shqipëri deri në dy vjet

Qeveria në Shqipëri ka zgjatur afatin për qëndrimin e ukrainasve në këtë shtet. Ata do të mund të qëndrojnë pa leje deri në 2 vjet.

Deri tani, ukrainasit në Shqipëri kanë pasur mundësi të qëndrojnë deri në 1 vit.

“Në pikën 1, të vendimit nr.169, datë 18.3.2022, të Këshillit të Ministrave, ‘Për përcaktimin e afatit të hyrjes dhe qëndrimit të shtetasve të Ukrainës në Republikën e Shqipërisë’, togfjalëshi ‘një vit’ zëvendësohet me ‘dy vjet’”, është bërë e ditur në njoftim./TCh

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën