Gazeta10

Qytetari nga Mitrovica: Mora kredi për ta ndërtuar shtëpinë, tani u shkatërrua nga vërshimet

Sistemim e strehim u është ofruar edhe qytetarëve të komunitetit rom në Mitrovicë pas dëmeve që kanë shkatuar vërshimet në shumë komuna të Kosovës.

Ai tha se bashkë me disa familje tjera nga ky komunitet, janë strehuar nga Komuna në njërin nga hotelet e qytetit.

I pyetur nga Kanal10, qytetari ka rrëfyer se për shtëpinë e tij e cila tashmë është krejtësisht e shkatërruar, kishte hyrë disa herë në kredi në bankat komerciale.

“Që s’disa herë marrë kredi, për me ndërtu shtëpinë që mu shkattërua. Vec me pas një jetë të mirë”, ka rrëfyer ai për Prime Time./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova