Gazeta10

Qytetarit në karrocë i ndalet pensioni me arsyetimin se ka përmirësime në gjendjen shëndetësore

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në një lidhje të drejtpërdrejt me gazetaren Saranda Alshiqi është raportuar se se një qytetari në Kaqanik ju është ndaluar pensioni me arsyetimin se ka përmisime në gjendjen shëndetësore.

Qytetari tregon se ka qenë në listën e parë të pensioneve që kanë marrë shumën prej 375 euro derisa tani pamvarësisht se diagnoza nuk ju është ndërruar nga komisioni mjekësor ka kaluar në listën e dytë me shumë prej 150.

“Jam në karrocë qe 10 vite, jam lënduar në mal dhe jam operuar në Spitalin Amerikanë në Tiranë, nga 375 pension tani e marrë 150 edhe pse gjendja ime nuk është përmisuar, dhe kjo është shumë e padrejtë”, tha ai.

E sipas tij komisioni mjekësor nuk e kanë shikuar diagnosën vetëm e kanë marrë vendimin se duhet të kalojë në fazën e dytë të pensionit.

Qytetari tregon se gjithësej ai ka bërë 18 operacione dhe nuk ka ndryshuar asgjë./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë