Gazeta10

Rafael Leao: Jam i lumtur te Milan

Sulmuesi anësor i Milan, Rafael Leao ka insistuar se është i lumtur te “Rossonerët”, me të cilët thotë se do të vazhdojë bisedimet për kontratën e re.

Leao, i cili u paraqit me Portugalinë në Kupën e Botës “Katar 2022”, ka qenë i lidhur me një transferim të mundshëm në Premier League.

Megjithatë, sulmuesi portugez thotë: “Jam i lumtur të Milani, jam duke folur me njerëz që duhet të flas. Do të shohim në fund të sezonit se çka do të ndodhë”.

“Gjëja më e rëndësishmë tani është që të përfundojmë sezonin në mënyrën e duhur.”, shtonte më tutje Leao.

23-vjeçari këtë sezon ka 32 paraqitje, në të cilat ka shënuar 9 gola e ka dhuruar 10 asiste.

Leao iu bashkua skuadrës së Milan në vitin 2019 për shumën e afër 30 milionë euove nga skuadra franceze, Lille.  

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur