Gazeta10

Rama me Melonin në Shëngjin: Turp kush abuzoi me marrëveshjen e emigrantëve

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, thotë se është e turpshme që është abuzuar me marrëveshjen e emigrantëve me Shqipërinë.

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologen italiane, Giorgia Meloni në kampin në Shëngjin, Rama u shpreh se mbi Shqipërinë është hedhur baltë.

“Më lejoni të shpreh lehtësinë dhe kënaqësinë time që ju shoh këtu shëndoshë e mire e mirë. Më duhet t’ju rrëfej se e kemi marrë shumë seriozisht këtë sulm. Po merremi me prokurorinë e posaçme, na siguronte se ky klan kriminal nuk siguronte në këtë zonë”.

“Veprojnë grupe kriminale, por sipas prokurorisë, nuk ekzistojnë premisa për të folur për një mafie shqiptare, një term i përdorur për të hedhur baltë mbi Shqipërinë, nuk mund të themi se ekzistojnë struktura që i ngjasojnë Ndragettas, sepse grupet e krimit nuk kanë një hierarki të tyre. Shpreh trishtim për gjysmë të vërteta mbi Shqipërinë. Mbi qëllimin për të hedhur baltë, për të sulmuar marrëveshjen mes dy qeverive”.

“Duhet të kenë tutp ata që të drejtën demorkatike, e kanë shndërruar në abuzim me psuhtetin e katërt”, theksoi ai.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre