Gazeta10

Rama nga Estonia: Shumë shpejt komuna e Prishtinës do të bëhet anëtare e OGP-së

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama është duke marrë pjesë në Samitin Global të Open Government Partnership, në Estoni.

Gjithashtu ai përmes një postimi në Facebook ka thënë se ka zhvilluar shumë takime, ai u shpreh se shumë shpejt kryeqyteti i Kosovës  do të bëhet anëtare e kësaj iniciative globale, e gjithashtu ai tha se aplikimi është bërë.

 “Në Tallinn të Estonisë duke marrë pjesë në Samitin Global të Open Government Partnership. Pas shumë takimeve, kam marrë zotime se shumë shpejt kryeqyteti do të bëhet anëtare e kësaj iniciative globale dhe tashmë kemi aplikuar.Open Government Partnership është një iniciativë me pjesëmarrje të 75 shteteve dhe 104 komunave e shumë organizatave të shoqërisë civile për të promovuar qeverisje transparente, gjithëpërfshirëse dhe të përgjegjshme”, shkroi Rama.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat