Gazeta10

Rama nuk përgjigjet për takimin me Kurtin, “vëllaun e vogël e kam në Shqipëri”

Gjatë takimit të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, me kryetarin e Prishtinës, Përparim Rama, i pari u pyet me ironi për takimin me Kryeministrin e Kosovës,Albin Kurtin, duke i’u referuar këtij të fundit si “vëllau i vogël”

Edi Rama nuk pranoi të përgjigjet për takimin me Kurtin, por me përgjigjen e tij ka konfirmuar se nuk do të ketë mbledhje të përbashkët mes dy qeverive.

“Vëllain e vogël e kam në Tiranë, është kryetar i Klubit Partizani. Me bëtë pyetjen me shpresën që do të me fusni në kurth, por jam mësuar më këto”, u përgjigj Rama.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre