Gazeta10

Ramiz Kelemendi thotë se kujdeset për klasën punëtore, zbulon pagën minimale  

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, është i ftuari i sontëm në emisionin veror “Verë n’Çarshi”, në Kanal10. 

Kelmendi ka thënë se nga dashuria e madhe që ka për Kosovën, vazhdimisht synon t’i përmirësoj kushtet e klasës punëtore, transmeton Gazeta10.  

“Jetoj në krijim, jetoj nëse i kam kolegët në rregull, kujdesem jashtëzakonisht shumë për klasën punëtore. Të gjithë punëtorët e mi e kanë sigurimin shëndetësor, mëngjesin, paga më e vogël që ekziston, sot është 360 euro, vitin e ardhshëm mendoj të jetë afër 500 euro”, ka thënë ai. 

Sipas Kelmendit, qëllimi i tij i vetëm është që kolegët dhe të punësuarit e tij të mos largohen nga Kosova. Tutje, ai ka shtuar se “zemra më dhemb sa herë i shoh të rinjt që ndoshta për një interes më të mirë, e lëshojnë vendin”.

Emisionin drejtpërdrejt mund ta ndiqni në kanalin zyrtar në Youtube./Gazeta10 

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur