Gazeta10

Roma e Leverkusen kalojnë tutje në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar ndeshjet e dyta të 1/8-ës së finales në Ligën e Evropës, ku u zhvilluan disa ndeshje mjaft interesante. Roma barazoi 0-0 me Real Sociedad, Leverkusen triumfoi 2-0, teksa Juventusi e Manchester United u kualifikuan gjithashtu pas fitoreve respektive.

Në ndeshjen e zhvilluar në “LaReal Arena”, ndeshja përfundoi me rezultat 0-0 mes Sociedad e Roma. Rezultati i përgjithshëm ishte 2-0 ne favor të italianëvë, pas fitores në ndeshjen e parë.

Në anën tjetër, Leverkusen u kualifikua për fazën çerekfinale pas fitores si mysafir i Ferencvaros, me gjermanët që në rezultat të përgjithshëm 4-0 mposhtën hungarezët.

Kualifikimin për fazën tjetër të Ligës së Evropës e siguruan edhe skuadra e Juventusit edhe ajo e Mancehster United.

Juventusi fitoi 2-0 përballë Freiburgut në Gjermani, ndërsa Manchester United me rezultat minimal 1-0 triumfoi si mysafir i Real Betis.

Shorti për fazën çerekfinale të Ligës së Evropës zhvillohet ditën e premte me fillim nga ora 13:00.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë