Gazeta10

Rrethi i fundit në Superligën e Kosovës – kush ka orar më të mirë mes Llapit, Ballkanit dhe Dritës?

Kur kanë mbetur edhe nëntë xhiro deri në mbyllje të sezonit 2023/24, apo thënë ndryshe faza e fundit, Llapi, Ballkani dhe Drita do të vazhdojnë të luftojnë fuqishëm për titull.

Llapi është lideri i ri me 54 pikë, ndërsa Ballkani ka 53 pikë. Drita është e treta me 51 pikë.

Sa i përket orarit, kur kanë mbetur edhe nëntë xhiro deri në fund, duket se Llapi ka orar më të mirë në krahasim me Ballkanin dhe Dritën .

Llapi ka pesë takime në shtëpi dhe katër në udhëtim, ndërsa pret të gjithë rivalët për titull në “Zahir Pajaziti.

Edhe Ballkani i zhvillon pesë ndeshje në shtëpi dhe katër jashtë saj. Ballkani e pret Dritën, ndërsa udhëton te Llapi.

Drita ka orarin më të keq nga rivalët për titull, pasi luan në shtëpi katër ndeshje, ndërsa pesë i ka si mysafir.

Se kush do të shpallet kampion mbetet të shihet kur kanë mbetur edhe 27 pikë në lojë. Më poshtë keni të gjitha ndeshjet e mbetura.

ORARI I LLAPIT DERI NË FUND

Llapi – Drita

Dukagjini – Llapi

Llapi – Fushë Kosova

Prishtina – Llapi

Llapi – Feronikeli

Gjilani – Llapi

Llapi – Malisheva

Llapi – Ballkani

Liria – Llapi


ORARI I BALLKANIT DERI NË FUND

Ballkani – Liria

Feronikeli 74 – Ballkani

Ballkani – Drita

Gjilani – Ballkani

Ballkani – Dukagjin

Malisheva – Ballkani

Ballkani – Fushë Kosova

Llapi – Ballkani

Ballkani – Prishtina


ORARI I DRITËS DERI NË FUND

Llapi – Drita

Drita – Liri

Ballkani – Drita

Dukagjini – Drita

Drita – Fushë Kosova

Prishtina – Drita

Drita – Feronikeli ‘74

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët