Gazeta10

Rritja e investimeve në Kosovë, të interesuar kryesisht në sektorin e patundshmërive

Ani pse investimet e huaja në Kosovë, ndër vite po pësojnë rritje, njohësit e ekonomisë e konsiderojnë të pamjaftueshme. Sipas tyre, të huajt më shumë po zgjedhin të investojnë në patundshmëri, se sa në fabrika. Nga ana tjetër, ata thonë se ekonomia joformale, keqqeverisja, korrupsioni, e tensionet në veri të vendit, po krijojnë mjedis të pasigurt për investime të huaja./Gazeta10 

Photo Credit: Balkan Insight

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë