Gazeta10

Moska paralajmëron fundin e marrdhënieve me SHBA-në nëse sekuestrohet pasuria

Çdo konfiskim i mundshëm i aseteve ruse nga Shtetet e Bashkuara do të shkatërronte plotësisht marrëdhëniet dypalëshe të Moskës me Uashingtonin, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

“Ne paralajmërojmë amerikanët për pasojat shkatërruese të veprimeve të tilla, të cilat do të dëmtojnë përgjithmonë marrëdhëniet dypalëshe, gjë që nuk është as në interesin e tyre dhe as në interesin tonë”, tha Alexander Dartsyev, zyrtat i ministrisë së jashtme ruse për TASS.

Dartsyev deklaroi gjithashtu se ndikimi i SHBA-së në Ukrainë ka shkuar deri në pikën ku “amerikanët po bëhen gjithnjë e më shumë pjesë e drejtpërdrejtë e konfliktit.

Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e tyre europianë kanë ngrirë gjithashtu 30 miliardë dollarë asete të personave që kanë lidhje me presidentin rus Vladimir Putin, duke përfshirë jahte, helikopterë dhe pasuri të paluajtshme. /Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri