Gazeta10

Sadiku brenda zyrës së kryetarit të Zubin Potokut, flamuri i Kosovës qëndron aty

Gazetari Kushtrim Sadiku, ka raportuar brenda zyreve të kryetarit të komunës së Zubin Potokut, duke deklaruar se tani ka arritur edhe ministri i Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi.

I pranishëm siç njofton Sadiku është edhe ish kryetari i komunës së Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri.

Në një intervistë për Kanal10, kryetari Izmir Sadiku tha se është moment historik dhe se ndihet mirë për mundësinë që i është dhënë për të kontribuar për qytetarët.

“Porosia ime për serbët është që të jem i pranueshëm siç janë ata për mua”, ka thënë Sadiku.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën