Gazeta10

Sadiku nga veriu: Ndërkombëtarët presin nga Kurti të marrë vendime të mëdha (Video)

Nga veriu i Kosovës, në Mitrovicën e Veriut ku po raportonte live për situatën e sotme, gazetari Kushtrim Sadiku tha se zgjidhja e kësaj situate do të jetë dialogu, raporton Gazeta10.

Ai tutje tha se Kurti nuk e ka bagazhin e keq që e ka Vuçiqi andaj nga ai nderkombëtaret presin që të marrë vendime të mëdha dhe të bëjë zgjidhje ne raport me pakicat.

Nga ana tjetër gazetari serb Kërstiq tha se me duket që Kurti e ka dëgjuar këshillen e tij që të shkojnë bashkë për të pirë kafe në veri, por që ai e dërgoi policinë. /Gazeta10/

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij