Gazeta10

Sadiku sjellë detaje nga Shkupi – ‘Ka dështuar miratimi i një marrëveshje për Ballkanin e Hapur’

Po vazhdojnë punimet e Konferencës së Bashkimit Evropia me liderët e Ballkanit në Shkup.

Gazetari Kushtrim Sadiku ka sjell detajet e fundit për shikuesit e Kanal10 nga kjo konfencë në emisionin ‘Raport Special’ nga Shkupi.

Ai ka theksuar se ka dëshutar miratimi i një marrëveshje për Ballkanin e Hapur, raporton gazeta10

“Ka pas infroamcione se mund të arrihej ndonjë marrëveshje për Ballkanin e Hapur, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Zyrtarisht thuhet se janë çështjet teknike, ndërsa jozyrtarisht besohet se është pozicioni i Kosovës kundër dhe mundësia që një marrëveshje e tillë të shkaktonte dëme gjatë ditës së sotme në këtë konferencë të përbashkët”, ka thënë gazetari Sadiku nga Shkupi. /Gazeta10/

Deklaratën e tij për këtë çështje e gjeni me poshtë…

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur