Gazeta10

Sadiku: Skenderaj, mbi 15 milionë euro dëme nga vërshimet

Vërshimet në komunën e Skenderajt, kanë lënë të shkatërruara mbi 400 shtëpi, 100 biznese, 72 makina, 15 shkolla, dhe tri shtëpi të shkatërruara tërsisht.

Ka raportuar kështu nga Klina e Epërme e Skenderajt, gazetari Kushtrim Sadiku.

Ai ka thënë se nga të dhënat e siguruara nga zyrtarët komunal, dëmet më tëe mëdha janë regjistruar në fshatrat Kuqicë, Klinë të Epërme, Llaushë, Lagjja Murtezaj si dhe Lagjaj Katër.

Dëmet po ashtu, në këtë komunë llogariten të jenë mbi 15 milionë euro. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova