Gazeta10

Sadio Mane: Ndoshta një ditë do ta fitojë “topin e artë”

Dy trofe në Angli me Liverpool dhe finalja e Championsit, pa anashkaluar suksesin me Senegalin në Kupën e Afrikës nuk i mjaftuan lojtarit afrikan për të thyer sulmuesin e Realit Karfim Benzema (Mane u rendit i 2-ti nga vlerësimi përfundimtar).

Por ai nuk mbeti duarbosh nga ceremonia e prestigjiozes franceze,  “France Football”, i cila kishte rezervuar një surprizë të veçantë për të, një risi edhe për eventin në fjalë.

Fjala është për trofeun “Sokrati”, e fituar nga Sadio Mane. Çmimi konsistonte në angazhimin jashtë fushës së lojës, aty ku Mane ka ndihmuar jo vetëm familje, por komunitete të mëdha në vendlindje.

Pas konkretizimit dhe marrjes së trofeut 30-vjeçari i pati edhe dy fjalë për “Topin e Artë”: “Do të vijë edhe momenti im për këtë trofe kaq të lakmuar. Ndoshta në 2023-shin? Të shpresojmë”, pohonte mes buzëqeshjesh ish-i i Liverpoolit.

Mane në merkaton e verës u largua nga Liverpool dhe u transferua tek Bayern Munchen në bundesligen Gjermane.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur