Gazeta10

Salman Rushdie del nga intubimi, tani është në gjendje të flasë

Shkrimtari Salman Rushdie është hequr nga ventilatori i oksigjenit dhe tani është në gjendje të flasë, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta10.

Rushdie pësoi lëndime me thikë në qafë, stomak, sy, gjoks dhe kofshë në sulmin ndaj tij të premtën në New York.

“Rruga drejt rimëkëmbjes së Salman Rushdie ka filluar, por do të jetë e gjatë”, ka thënë agjenti i tij.

“Lëndimet janë të rënda,” tha agjenti, Andreë Wylie, të dielën në një përgjigje me e-mail për Guardian.

Sulmuesi, Hadi Matar, 24-vjeçar është deklaruar i pafajshëm./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë