Gazeta10

SHBA-ja zotohet për përfitime për Kosovën dhe Serbinë nëse pranojnë planin evropian  

Në ditë para takimit Kurti-Vuçiq, Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka deklaruar se zbatimi i planit evropian  për normalizim të raporteve midis Kosovës dhe Serbisë do të sillte përfitime të konsiderueshme për të dyja shtetet.

Ai sonte ka zhvilluar telefonata të ndara me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe Presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për të marrë konfirmimin e tyre për përkushtim në takimin e nesërm në Ohër, për arritjen e marrëveshjes. Gazeta10/

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët