Gazeta10

Shorti për çerekfinalen e Ligës së Konferencës, Fiorentina dhe West Ham me fat

Është hedhur në Nion të Zvicrës edhe shorti për fazën çerekfinale të garës së tretë evropiane për klube, Ligës së Konferencës

Skuadra italiane Fiorentina dhe ajo angleze West Ham United janë favoritët kryesorë për ta fituar këtë garë.

West Ham United në këtë fazë të garave do të përballet me skuadrën belge Gent, derisa Fiorentina me polakët e Lech Poznan.

Duel tejet interesant është edhe ai i Az Alkmaar dhe Anderlecht, derisa përballja e fundit është Nice – Basel.

Fituesi i çerekfinales mes Lech Poznan dhe Fiorentina takohen në gjysmëfinale me fituesin Basel – Nice, derisa fituesin e duelit Gent – West Ham në gjysmëfinale takohen me fituesin e duelit Anderlecht – AZ Alkmaar.

Përballjet çerekfinale në Ligën e Konferencës:

Lech Poznan – Fiorentina

Gent – West Ham

Az Alkmaar – Anderlecht

Nice – Basel

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë