Gazeta10

Si po shkon procesi zgjedhor në Maqedoninë e Veriut? – flet Selatin Xhezairi

Në Maqedoninë e Veriut sot janë duke u mbajtur zgjedhjet parlamentare dhe ato presidenciale.

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve në Maqedoni të Veriut ka bërë të ditur se deri në ora 13:00 në zgjedhjet presidenciale kanë dalë për të votuar 302.158 respektivisht 23.95 për qind.

Gazetari shqiptar, Selatin Xhezairi në një lidhje direket në emisionin ‘Raporti Special’ në Kanal10 ka thënë se zgjedhjet deri me tani kanë kaluar pa incidente të mëdha.

Ai ka bërë të ditur se numri i shqiptareve që po merr pjesë në këto zgjedhje është relativisht i madh. /Gazeta10/

Deklaratën e plotë të Xhezairit rreth zgjedhjeve në Maqedoni e gjeni me poshtë:

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas