Gazeta10

Sonte mësohet finalisti i dytë, Holanda e Anglia përballë njëra-tjetrës

Sot me fillim nga ora 21:00 do të luhet edhe gjysmëfinalja e dytë e Euro 2024.

Holanda do të takohet me Anglinë në përballjen e 15-të direkte mes këtyre dy kombëtareve.

Në pesë përballjet e fundit, “Tulipanët” kanë tri fitore përballë anglezëve, ndërsa dy herë janë ndarë baras.

Fituesi i këtij dueli do të takohet në finale me Spanjën, e cila mbrëmë e mposhti Francën me rezultat 2-1.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?