Gazeta10

Southamptoni bie nga Premier League

Southamptoni është bërë skuadra e parë që ka rënë nga Premier League edhe matematikisht këtë sezon.

Me humbjen 2:0 nga Fulhami të shtunën, Southamptoni tani s’ka gjasa për të mbetur në elitën angleze kur kanë mbetur edhe dy ndeshje deri në fund të sezonit. Sezonin tjetër do të jetë në Championship. 

Southamptoni ka 24 pikë në vendin e 20-të.

Southamptoni ishte pjesë e Premier Leagues që nga sezoni 2012/13.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij